BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Balta balta kur dairais!

Tegu nepasmerks mūsų molio spalvos mylėtojai, bet mes savąjį molinuką nubaltinome… Ne iš estetinių sumetimų, o grynai dėl praktinių. Atsibodo per kiekvieną lietų baimintis, kad atvažiuosim ir rasim nuplautas sienas. Ne sykį jau teko kamšyti išplautas skyles ir taip toliau, taigi vardan visų ramybės - tinkas Umka, kurį jau ir anksčiau buvom išbandę.

Šitaip namukas stovi jau keletą mėnesių, per tą laiką buvo visokių orų, bet tinkas niekur neįskilo, niekur nenusiplovė, žodžiu - jokių nemalonių staigmenų. Jo tekstūra visiškai kaip molio, netgi įšyla taip pat, tai ir atrodo kaip molis, tiktai baltas. Vandens visai neįgeria.

Čia matosi tik pirmas sluoksnis, todėl yra nelygumų. Antrą sluoksnį tinkuodami dėjome stiklo pluošto tinklelį, kad skilinėjimo galimybė dar labiau sumažėtų.

Kadangi vienas maišiukas tinko atliko, išsitinkavome dalį miegamojo sienos.

Ir vonios kambarį. Šičia tinkas buvo privalomas, nes reikėjo gerai apsaugoti vamzdyną. Būtų nekas, jei kas nors maudydamasis ištižintų molinę sieną :)

Likusias vidaus sienas nutinkavome molio tinku. O jei tiksliau molis + kvarcinis smėlis, todėl paviršius išeina plonas ir švelnus, kaip koks aksomas.

Čia dar šviežiai užtepta siena, kai išdžiūsta - spalva šviesesnė.

Šičia vasaros pabaigoj sumeistrautas nuotėkų vamzdis, surenkantis nuo stogo lietaus vandenį ir nutiestas į biobaseiną (tiksliau, tai, kas iš jo šiuo metu liko :)) Geras daiktas, aplink namą sausiau, o baseinėlis vis papilnėja.

O pabaigai - pati geriausia mūsų pastarųjų savaičių naujiena - namuose jau spragsi lietuviškoji krosnelė Vienybė! Neįtikėtinas malonumas. Nors grindys dar tebėra nuklotos popierium, vaikštom su batais, aplink kaupiasi sodrūs sluoksniai darbinių dulkių, krosnelė jau spinduliuoja namų jaukumą. Pirmą kartą pasijuto, kas atsitinka su šildomu moliniu namuku, tiksliau jo sienomis. Šios tikrai labai maloniai įšyla, net kvepia kažkuo gamtišku, nenusakomu. Praėjusį savaitgalį jas nugruntavome tam, kad liautųsi trupėjusios (molis kažkiek trupa, kai brauki ranka) ir kad ilgiau išsilaikytų švara nuo visokių dulkių.

Štai taip prie krosnelės elgiasi žmona. Gaila, nepavyko užfiksuoti, kaip elgiasi katė, nors iš tiesų tai vaizdelis būtų panašus :)

Tai tiek šiuokart!

Patiko (0)

Rodyk draugams



Komentarai (7)

 1.    R 2012-11-10 23:55 rašė:

  o, labai džiaugiuosi už jus. Mūsų svajonė molinukas. Svajonė, kuriai tikrai bus lemta išsipildyti. Tik jūsiškis bent jau iš nuotraukos labai jau mažiukas atrodo..

 2.    Darius 2012-11-11 00:13 rašė:

  Plotas 90 kvm, tai ne toks jau ir mažiukas kaip mums :) Buvom svečiuose pas šiaudinumo savininkus, kurie gyvena 30 kvm ir džiaugiasi, kad labai daug vietos turi..Tai mes jau ir patyl4jom su tais savo 90 kaip gigantomanai pasijutę… :)Linkiu sėkmės statybose!

 3.    namukas 2012-11-13 12:45 rašė:

  Jaukus namukas! Smagu gyventi savo, kad ir nebaigtuose įrengti nameliuose, taip romantiška :) Norėjau paklausti kaip ilgai laikosi šiluma pakūrus krosnelę? Ar tai pagrindinis namelio šildymo šaltinis ar papildomas? Dar domina, ar nepasikeitė lubų apšiltinimo putų savybės eksploatuojant (nesusitraukė, neatsirado skylių ar panašiai).
  Dėkui.

 4.    Darius 2012-11-15 16:48 rašė:

  Seviki, Siluma laikosi pakankamai neblogai, bet pati krosnele atsala iskart kai uzgesta. Dorai nekurenom per normalius salcius dar, bet seip namuke per nakti nukrenta apie 2 laipsnius temperatura, ir cia kai atvaziuoji i visiskai nesildyta nama, ir viena diena pasildai. O termo putos laikosi puikiai niekas nepasikeite.

 5.    namukas 2012-11-15 18:01 rašė:

  Supratau, metalas greičiau atšąla. Įsigijom ketaus krosnelę, pati krosnelė pilnai ataušta per ~3-4 valandas, šiluma laikosi iki paryčių, į kaminą nepastatėm papildomos sklendės, todėl manau, tai pagreitina pačios krosnelės atšalimą.

 6.    audrius 2013-03-11 13:58 rašė:

  Sveiki, ir kokia maždaug malkų išeiga per parą gaunasi? Suprantu, kad šildymas vyksta dar statybų eigoje ir t.t. Apskritai ar patenkinti tokiu šildymosi būdu?

 7.    Darius 2013-03-15 11:12 rašė:

  Jeigu lauke apie -5, tai reikia uzkurti du kartus per diena. Tai iseina arba vienas didelis glebys arba pora mazesniu. Bet pas mus malokos tokios supuvusios visos nes mes nugriauta tvarta kurenam :)
  Kurenam nepastoviai, tik kol meistras darbavosi ir kai atvaziuoajm, tai sunaudojom kazkur 4 kubus malku. Tai jei pastoviai gyvenant butu kokie 6-7 kubai sezonui, nes daug malku reikia kai atvaziuoji ir kol vel prisildai. Dabar savaite nesildzius lauke -10 vidui 7. Rezultatus dar butu galima pagerinti, jei butu langai nauji ir lauko dudys gerenses nei dabar, na dar pas mus grindys nesiltintos :)

Rašyk komentarą