BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas 2009-08

Kas buvo nuveikta per beveik metus

Na, praėjo nemažai laiko po paskutinio įrašo. Nemažai įvyko - vedybos, algos sumažinimas (nelemta krizė).  Galėjo daugiau įvykti namo statybose, žinoma. Bet tokie darbai ne taip jau greit eina priekin. Pradžia jau yra. Tiksliau pasiruošimas ir apsitvarkymas bei beveik baigtas namo projektas. Prisižiūrėję su žmona visokių parduodamų projektų, nusprendėm, kad mums netinka. Norim savo. Tai susieškojau Šperose.lt studentų projektų gyvenamiesiem namams pavyzdžių ir ėmiausi darbo pats. Konsultuojuosi su pažįstama architekte ir stipriai barti kol kas negavau. Taip kad visai neblogai. Namukas mūsų bus paprastas, su vienšlaičiu stogu, 90 m2. Mums su žmona užteks, o jei kada nors atsirasiantys vaikai skųsis vietos trūkumu, gales patys prisilipdyt - Juk statom molinuką :). Tai va.

Savo žmoną pirmąkart pernešiau štai per tokį slenkstį į štai tokią trobą :) šį pavasarį kartu tuos tvoros likučius nugriovėm, o trobą išsikuopėm.

vaizdas iš virtuvės į koridorių

vaizdas iš virtuvės į koridorius

Taigi kol kas projektas dar procese. O mūsų žemėj jau po truputį prasideda permainos. Gaila neturiu nuotraukų iš pavasarinio ir vasarinio tvarkos darymo. Žemė su namu ir ūkinėm kamūrkėm pirkta iš visą gyvenimą ten gyvenusių senukų, tad galima įsivaizduoti, kokių lobių ten teko rasti ir išvežti į šiukšlyną ir metalo laužą. Per vasaros atostogas su žmona ir seserim plušėjom ir tvarkėm pašiūres, kurias vėliau nugriausim, nuo visokio šlamšto: supuvusių skudurų, kiaurų kibirų, vaistų buteliukų, senų laikraščių, spintelių, lentynėlių ir kitokių gerybių. Išvežėm visko keletą mašininių priekabų ir tai dar liko.

Mus visai pasisekė, jog žemėj auga gausų derlių duodantys vaismedžiai ir krūmai (vyšnių galybė, obelys, agrastai, kelios rūšys slyvų). Šią vasarą turėjom galimybę tuo įsitikinti. Tik daugumą reikėjo apgenėti kaip reikiant, nes per tą laiką, kai sodyba buvo niekieno, medžiai buvo bevirtą džiunglynu. Tad pavasarį išsinuomavom šakų smulkintuvą ir smaginomės traškindami šakų krūvas. Vėliau susmulkintais medžio gabaliukais apipylėm neseniai pasodintus ąžuoliukus, klevukus, eglutes ir pušaites. Apvalius šiek tiek sodą, vaizdas po truputį geresnis, o dar geresnis tapo, kai pagaliau supjaustėm lentgalius, metus laiko buvusius sukrautus už tvarto.


Praeitą savaitę pagaliau pasirūpinom šiaudais namo statybai. Supratau kaip gerai gyventi kaime: pervažiuoji per jį ir sužinai, kieno kur laukas ir šiaudų gauni nemokamai. Nors truputį buvom užsivėlinę, todėl tik dėkojam Dievui, kad dar atsirado ūkininkų, kurie nebuvo nusirinkę šiaudų. Teko rinkti iš kelių laukų: iš vieno - rugius, iš kito kvietrugius. per dvi dienas susivežėm 950 kitkų (truputį daugiau nei reikia, bet neprapuls). Gerai kad atsirado geravalių pagalbininkų, nes be jų būtų nei krust (ačiū jiems širdingai). Nors kitkos gana lengvos, visgi kai toks didelis jų kiekis tikrai gali pavargt. Dalį jų apdengėm plėvele ir sandėliuojam lauke, o kitą dalį sugrūdom į ūkinius pastatus. Tikimės, kad mūsų šiaudukai laimingi pergyvens žiemą.

Naudodamiesi proga, kad atpigo mediena, užsisakėm cielų pušinių rastų ir parsivežėm žvyro. Molio prisikasim iš netoliese esančios kažkada buvusios sovietinės molio saugyklos. O gal ir mūsų skype rasim, dar nebandėm giliau pakast, nors, regis, žemė gana molinga. Tada tuo pačiu išsikastume ir prūduką.

Pradėjus planuoti šiaudinį namą Drąsučiuose (Prie Kuršėnų), manėm, jog būsim kaimo novatoriai. Tačiau net nustebom, kad nesam tokie pirmieji. Pasirodo, visai netoliese yra šeima, kuri susiruošė statybines medžiagas dar ankščiau nei mes ir šiaudinį namą pradės dėliot jau kitą vasarą. Turbūt pasistatys ankščiau nei mes, nes gyvena čia pat, o mums (bent jau kitą pavasarį) dar teks pagyvent Vilniuj, nes žmona turi mokslus baigt. Teks važinėtis. Taip pat nustebom, kad žinia apie šiaudinių namų privalumus jau seniai žinoma kaime. Niekas net nenustebo, kad žadam tokį statyt.

Taigi per šitą žiemą reikia pasibaigt projektą, kad pavasariop būtų galima pamatus išsiraust. Tuo tarpu žmona jau svajoja kaip darys mozaikas iš plytelių dūžio ir kaip prisidarys originalių lentynų knygoms  bei nepaliks nei vienos vietos teleizoriui. Kol vyks statybos gyvensim senojoj medinėj troboj, kurią vėliau nugriausim.

Per atostogas buvom joje visai jaukiai įsikūrę.

va taip atrodo viskas vasarą

va taip atrodo viskas vasarą

Teko pakeisti ir nuslinkusį ir sutrūnijusį viršutinį šulinio žiedą bei padaryt naują viršų. Rezultatu nesam labai patenkinti, bet ką darysi

Teko pakeisti ir nuslinkusį ir sutrūnijusį viršutinį šulinio žiedą bei padaryt naują viršų. Rezultatu nesam labai patenkinti, hm hm.

Rodyk draugams

Naujesni įrašai »