BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nutepėm!

Taip griebėm ir nutepėm visą namą iš lauko ir iš vidaus. Šauniai buvo padirbėta. Ir vėl be galo dėkojame visiems giminėms, draugams, artimiesiems, naujiems draugams ir visiems apsilankiusiems! Be Jūsų pagalbos mums nebūtu taip smagu, ir darbai eitūsi daug lėčiau.

Kelios nuotraukos iš proceso:

Į

Įdubimus vėliau užlipdėme plaušmoliu, jie atsirado, nes kai kurios “kitkos” buvo patrupėjusiais/netaisyklingais kraštais.

Prieangi nutinkavome jau ankščiau tai jis jau visiškai išdžiūves.

Tai pirmam sluoksniui ir suejo beveik visas sunkvežimis smėlio.

Čia jau tepame tokį “pusantrinį” sluoksnį.

Vidus jau irgi nuteptas.

Čia kur plokštės gabalas bus “teisybės langas”.

Tai dabar jau turime nuteptą namuką iš visų pusių pirmu sluoksniu ir nuteptą išorę kaip sakiau “pusantriniu” sluoksniu, kuriuo užlyginome pagrindines duobes ir nelygumus.

Kaip jau kažkas ir sakė kad vidų reikia tepti pirmiau tai buvo visiškai teisus, nes sienos iš vidaus nuteptos džiūna kokius du kart greičiau jei nera nutinkuota išorė. Tai mes taip ir padarėm, kai pamatėm kad viskas einasi pakankamai sparčiai, puolėme tepti vidų.

Kolkas tiek.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (10)

 1.    augis 2011-06-28 21:11 rašė:

  Sveiki,
  Sveikinu su rimto darbo pabaiga. Klausimas- ka manote jei rastini nama nutepciau moliu? ar neputu rastas viduje? ar padidetu silumine varza

 2.    Šamanas 2011-06-28 21:18 rašė:

  osum!

 3.    varpininkas 2011-06-28 21:34 rašė:

  to augis> pats vienas molis šiluminės varžos nepadidins. Esama sistemų, kai prie medžio dedami šiaudai ir ant jų molis. Tada tai jau tikrai šilčiau

 4.    Mantas 2011-06-28 21:52 rašė:

  Sveikas,
  o galima būtų sužinoti daugiau apie tinką, kiek jo reikėjo, kas per tinkas, kiek kainuoja, per kiek laiko kiek žmoniu, kiek ploto nutinkavo ir t.t. ?
  Ačiū.

 5.    ShadowLess 2011-06-28 21:53 rašė:

  Del sienos siltumo yra tokia sienos siltumo savybe kaip prapuciamumas, pvz netinkuota siaudine siena yra kiaurai prapuciama. Tai nutinkavus ja ji tampa silta. Net murini nama nutinkavus jis tampa siltesnis, nes padideja neprapuciamumas.
  Tai medinis namas irgi taptu siltesnis, bet yra vienas bet :)
  Molio tinkas ir medis kintant siumai pleciasi/traukiasi ne vienodai, del to tinkas nuo medzio atsoka. Tas reiskia kad tinkas suskilineja ir pan. Tai po keliu metu reikes perdaryneti, kaip senoveje pertinkuodavo pirteles, va as ir kaime ciupinejau medine pirtele apkalta skersuotais pagaliukais ir nutinkuota kalkiu tinku, tai tinka gali tiesiog plikom rnko nuimineti nuo sienos. Manau mediniam namui medines dailylentes geriausia.

 6.    ShadowLess 2011-06-28 21:59 rašė:

  Mantai,

  masina smelio 200lt, molio gavau uz dyka.
  Tepe pagrinde mano mama, zmona, ir dar pasikeisdami draugai/drauges. Kadangi mama katik is po gipso tai su viena ranka :)
  tai 2,5 zmogaus per savaite nutepem pirma sluoksni as maisiau/nesiojau tinka visa savaite.

  1 diena tinkavome apie langus, 1 diena astuoniese tepem pusantrini sluoksni,tai beveik visa nama is lauko nutepem.

 7.    Marius 2012-01-19 21:10 rašė:

  Sveiki, labai susidomejau tokia statyba ir noreciau suzinoti ar sis namas siltesnis gaunasi nei is blokeliu, vatos ir klinkeriu apmurinta ? ar tie siaudai ir molis ant tiek siltas namas? labai buciau dekingas uz informacija ir palaikau jusu tokia statyba!

 8.    Darius 2012-02-06 10:08 rašė:

  Namas tikrai siltesnis, lauke -20, nesildant vidui ~0.

 9.    Jolanta 2012-02-08 12:10 rašė:

  Gal vyksta kokie seminarai artimiausiu metu. Domina sis statybos būdas, bet reikia gauti daugiau žinių. Praktinės būtų geriausia.

 10.    Darius 2012-02-09 15:32 rašė:

  http://www.facebook.com/groups/nameliai/
  Cia bandyk uzlekti del daugiau info.

Rašyk komentarą