BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas 2012-11

Balta balta kur dairais!

Tegu nepasmerks mūsų molio spalvos mylėtojai, bet mes savąjį molinuką nubaltinome… Ne iš estetinių sumetimų, o grynai dėl praktinių. Atsibodo per kiekvieną lietų baimintis, kad atvažiuosim ir rasim nuplautas sienas. Ne sykį jau teko kamšyti išplautas skyles ir taip toliau, taigi vardan visų ramybės - tinkas Umka, kurį jau ir anksčiau buvom išbandę.

Šitaip namukas stovi jau keletą mėnesių, per tą laiką buvo visokių orų, bet tinkas niekur neįskilo, niekur nenusiplovė, žodžiu - jokių nemalonių staigmenų. Jo tekstūra visiškai kaip molio, netgi įšyla taip pat, tai ir atrodo kaip molis, tiktai baltas. Vandens visai neįgeria.

Čia matosi tik pirmas sluoksnis, todėl yra nelygumų. Antrą sluoksnį tinkuodami dėjome stiklo pluošto tinklelį, kad skilinėjimo galimybė dar labiau sumažėtų.

Kadangi vienas maišiukas tinko atliko, išsitinkavome dalį miegamojo sienos.

Ir vonios kambarį. Šičia tinkas buvo privalomas, nes reikėjo gerai apsaugoti vamzdyną. Būtų nekas, jei kas nors maudydamasis ištižintų molinę sieną :)

Likusias vidaus sienas nutinkavome molio tinku. O jei tiksliau molis + kvarcinis smėlis, todėl paviršius išeina plonas ir švelnus, kaip koks aksomas.

Čia dar šviežiai užtepta siena, kai išdžiūsta - spalva šviesesnė.

Šičia vasaros pabaigoj sumeistrautas nuotėkų vamzdis, surenkantis nuo stogo lietaus vandenį ir nutiestas į biobaseiną (tiksliau, tai, kas iš jo šiuo metu liko :)) Geras daiktas, aplink namą sausiau, o baseinėlis vis papilnėja.

O pabaigai - pati geriausia mūsų pastarųjų savaičių naujiena - namuose jau spragsi lietuviškoji krosnelė Vienybė! Neįtikėtinas malonumas. Nors grindys dar tebėra nuklotos popierium, vaikštom su batais, aplink kaupiasi sodrūs sluoksniai darbinių dulkių, krosnelė jau spinduliuoja namų jaukumą. Pirmą kartą pasijuto, kas atsitinka su šildomu moliniu namuku, tiksliau jo sienomis. Šios tikrai labai maloniai įšyla, net kvepia kažkuo gamtišku, nenusakomu. Praėjusį savaitgalį jas nugruntavome tam, kad liautųsi trupėjusios (molis kažkiek trupa, kai brauki ranka) ir kad ilgiau išsilaikytų švara nuo visokių dulkių.

Štai taip prie krosnelės elgiasi žmona. Gaila, nepavyko užfiksuoti, kaip elgiasi katė, nors iš tiesų tai vaizdelis būtų panašus :)

Tai tiek šiuokart!

Rodyk draugams

Naujesni įrašai »